خرید مقدمه اي بر آسيب هاي زيست محيطي و توسعه اي مناطق نفت خيز (در

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مقدمه اي بر آسيب هاي زيست محيطي و توسعه اي مناطق نفت خيز (در وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

نام فایل :


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 164


حجم : 2655 کیلوبایتفصل اول
جغرافياي طبيعي و اقتصادي مناطق
خليج فارس و درياي عمان(موقعيت جغرافيايي و شرايط زيست)
- سعيدپور، بهزاد، مدير كل حفاظت هرمزگان، سال سوم، ش 14، 1381-1380(؟)،ص6-3.

خليج فارس درياي حاشيه اي
(Marginal sea)
و نيمه بسته اي
(semi-enclosed)
است كه در اثر تأثير متقابل قاره آفريقا و اروپا-آسيا در طول ادوار گذشته زمين شناسي ايجاد شده است و مساحت آن حدود 24000 كيلومتر مربع مي باشد. طول سواحل شمالي خليج فارس و درياي عمان در حدود 2500 كيلومتر مي باشد. عرض خليج فارس 300-200 كيلومتر با عمق متوسط 35-30 متر است. عميق ترين قسمت درياي عمان حدود 3650 متر و خليج فارس در سمت تنگه هرمز 90 متر مي باشد. خليج فارس در محدوده عرض هاي مناطق گرمسيري كره زمين و بين عرضهاي 25 تا 30 درجه شمالي قرار گرفته و به همين جهت آب و هواي غالب آن گرم و مرطوب است.
به طوريكه حداكثر به 45 درجه سانتي گراد مي رسد. اين امر باعث شده تا ميزان تبخير سالانه به حدود 2000 ميليمتر بالغ شده و موجب افزايش شوري آب دريا شود. به همين خاطر ميزان شوري سالانه آن حدود 40 در هزار است كه در مناطق كم عمق به مراتب بيشتر مي باشد.
زمان ماندگاري آب در خليج فارس به علت نيمه بسته بودن آن، بين 3 تا 5 سال برآورد شده كه مدت زمان زيادي است به همين خاطر بروز هرگونه آلودگي تا مدت مديد در آن باقي مانده و مي تواند موجب افزايش آلودگي همه جانبه در آن شود.
نقشه خليج فارس و درياي عمان
2
- جغرافياي سال دوم نظري ، ص 93 ، نقشه خليج فارس و درياي عمان .
...


مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت هوازدگی 🔥پاورپوینت آتشفشان 🔥دانلود پاورپوینت جامع مدیریت استراتژیک🔥ترجمه مقاله: اندازة شرکت و ریسک‌پذیری در صنعت بیمة مالزی🔥جزوه آموزشی اتصالات قاب های خمشی🔥جزوه آموزشی بررسی سقف های تیرچه و بلوک🔥پروژه مطالعه شهر خلاق🔥پروژه بررسی و اولویت بندی عوامل موثر بر کاهش صادرات گردو در ایران با رویکرد مدل عملکردی صادرات🔥پروژه ارزیابی کیفیت خدمات بیمه ای و تعیین راهکارهای ارتقای آن🔥پروژه شناسایی عوامل موثر بر انتخاب بانک های خصوصی از دیدگاه مشتریان🔥پاورپوینت گچ ساختمان 🔥روش اکسیداسیون قلیائی (استحصال طلا از منابع سولفوره و مقاوم)🔥پاورپوینت نیما یوشیج🔥جزوه آموزشی Group Special Mobile (گروه ویژه تلفن همراه)🔥پاورپوینت بازار بورس🔥دانلود تحقیق: کاربرد مدیریت دانش در بخش دولتی🔥دانلود پاورپوینت: دانش آینده پژوهی🔥دانلود پاورپوینت: بازاریابی کارآفرینانه🔥دانلود تحقیق: موانع رشد کسب و کار در ایران 🔥دانلود تحقیق: برنامه ریزی منابع سازمان؛ (ERP)🔥پاورپوینت آشنایی با تاریخ معماری تزئینی (معماری پهلوی)🔥پاورپوینت کاربرد فناوری نانو در صنعت نفت🔥پاورپوینت مطالعه تیرچه و بلوک سقفی🔥پاورپوینت روش های بهینه ساخت محصولات دارویی🔥پاورپوینت مطالعه هوش مصنوعی