خرید مقدمه اي بر سيستمهاي هيدروليک و نيوماتيک 6ص

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مقدمه اي بر سيستمهاي هيدروليک و نيوماتيک 6ص وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

نام فایل :


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 5


حجم : 165 کیلوبایتمقدمه اي بر سيستمهاي هيدروليک و نيوماتيک ( هیدرولیک در ماشین آلات )
حال اين سوال پيش ميايد که مزاياي يک سيستم هيدروليک يا نيوماتيک نسبت به ساير سيستمهاي مکانيکي يا الکتريکي چيست؟در جواب مي توان به موارد زير اشاره کرد:
1.طراحي ساده 2.قابليت افزايش نيرو 3. سادگي و دقت کنترل
4. انعطاف پذيري 5. راندمان بالا 6.اطمينان
در سيستم هاي هيدروليک و نيوماتيک نسبت به ساير سيستمهاي مکانيکي قطعات محرک کمتري وجود دارد و ميتوان در هر نقطه به حرکتهاي خطي يا دوراني با قدرت بالا و کنترل مناسب دست يافت ، چون انتقال قدرت توسط جريان سيال پر فشار در خطوط انتقال (لوله ها و شيلنگ ها) صورت ميگيرد ولي در سيستمهاي مکانيکي ديگر براي انتقال قدرت از اجزايي مانند بادامک ، چرخ دنده ، گاردان ، اهرم ، کلاچ و... استفاده ميکنند.
در اين سيستمها ميتوان با اعمال نيروي کم به نيروي بالا و دقيق دست يافت همچنين ميتوان نيرو هاي بزرگ خروجي را با اعمال نيروي کمي (مانند بازو بسته کردن شيرها و ...) کنترل نمود.
استفاده از شيلنگ هاي انعطاف پذير ، سيستم هاي هيدروليک و نيوماتيک را به سيستمهاي انعطاف پذيري تبديل ميکند که در آنها از محدوديتهاي مکاني که براي نصب سيستمهاي ديگر به چشم مي خورد خبري نيست. سيستم هاي هيدروليک و نيوماتيک به خاطر اصطکاک کم و هزينه پايين از راندمان بالايي برخوردار هستند همچنين با استفاده از شيرهاي اطمينان و سوئيچهاي فشاري و حرارتي ميتوان سيستمي مقاوم در برابر بارهاي ناگهاني ، حرارت يا فشار بيش از حد ساخت که نشان از اطمينان بالاي اين سيستمها دارد.
اکنون که به مزاياي سيستم هاي هيدروليک و نيوماتيک پي برديم به توضيح ساده اي در مورد طرز کار اين سيستمها خواهيم پرداخت.
براي انتقال قدرت به يک سيال تحت فشار (تراکم پذير يا تراکم ناپذير) احتياج داريم که توسط پمپ هاي هيدروليک ميتوان نيروي مکانيکي را تبديل به قدرت سيال تحت فشار نمود. مرحله بعد انتقال نيرو به نقطه دلخواه است که اين وظيفه را لوله ها، شيلنگ ها و بست ها به عهده ميگيرند .
بعد از کنترل فشار و تعيين جهت جريان توسط شيرها سيال تحت فشار به سمت عملگرها (سيلندرها يا موتور هاي هيدروليک ) هدايت ميشوند تا قدرت سيال به نيروي مکانيکي مورد نياز(به صورت خطي يا دوراني ) تبديل شود.
اساس کار تمام سيستم هاي هيدروليکي و نيوماتيکي بر قانون پاسکال استوار است.
قانون پاسکال:
1. فشار سرتاسر سيال در حال سکون يکسان است .(با صرف نظر از وزن سيال)
2. در هر لحظه فشار استاتيکي در تمام جهات يکسان است.
3. فشار سيال در تماس با سطوح بصورت عمودي وارد ميگردد.
...


مطالب دیگر:
📚بررسی نقش و تاثیرات اقتصاد سیاسی بر جغرافیای شهری📚بررسی جنبه های مختلف اقلیمی و جغرافیایی استان خراسان📚بررسی تعادل و اختلالات آن و علل نوزولوژيكي اختلالات وستيبولار مركزي📚بررسی و مقايسه تطبيقي داستان حضرت زكريا و حضرت يحيي(ع) در قرآن و أناجيل اربعه📚بررسی واقعـه غـدير و اهـميت و جایگاه واقعه غدیر📚بررسی تجارت الکترونیک و نقش بانک ها و مدلهاي تجاري در تجارت الكترونيك📚بررسی معماری بازارهای ایران – شیراز – اصفهان – کاشان یزد📚بررسی بسترهای نرم افزاري تجارت و بانکداری الکترونیک در ايران📚پروژه درس سرپرستي واحد هاي كسب و كار كافي نت📚بررسی زندگینامه و آثار رودکی📚تجزيه و تحليل قوميت و حركتهاي تجزيه طلبانه در اولين دهه انقلاب اسلامي ايران. (به دنبال امنيت ف📚بررسی مديريت استرس در محيط كار📚بررسي اقتصاد ايران از جنبه داخلي و بين المللي📚تحقيق آماده در خصوص آب‌هاي شور📚بررسی تاریخچه و قوانین و مهارت های ورزش والیبال📚بررسی فرآیند آبکاری در فلزات📚بررسی قوانین و جرایم علیه آثار فرهنگی در ایران و انگلیس📚بررسی تاثیر مواد نگه دارنده در صنعت کنسرو سازی📚بررسی عصاره اشباع و ساير عصاره هاي آبي خاك📚بررسی کاربرد و انواع روش های متره و برآورد و آشنايي با روند اجراي پروژه‌هاي ساختماني📚قلمرو اختيارات ولي فقيه از ديدگاه فقهاي شيعه📚تحقیق آماده در خصوص کود آبیاری Fertigation📚بررسی بتن های سبک کفی ياCLC (Cellular Lightweight Concrete)📚بررسی جامع پلورالیسم یا کثرت‏گرایى و دیدگاه ها و اصول و مبانی پلورالیسم دینی📚دانلود گزارش کارآموزی در تامين اجتماعي